10. Bydgoski Festiwal Wodny „STER NA BYDGOSZCZ” 23 – 25 czerwca 2017

WSZYSTKIE ATRAKCJE I KONCERTY – WSTĘP WOLNY!

PROGRAM DO POBRANIA
PIĄTEK, 23 czerwca

20.00 – 23.00
DARIA ZAWIAŁOW – support
Zespół CUGOWSCY – trasa koncertowa promująca płytę „Zaklęty krąg”.
Wyspa Młyńska

SOBOTA, 24 czerwca

9.00 – 20.00
Bydgoszcz City Race – bieg na orientację
start: Wyspa Młyńska

12.00 – 18.00
„Wodny Park” – warsztaty dla najmłodszych
strefa dziecięca przy Placu Zabaw, Wyspa Młyńska

13.00 – 15.00
Wyścig smoczych łodzi
rzeka Brda; trasa: kładka „zakochanych” – Przystań Bydgoszcz

14.00 – 15.00
„Podróże dookoła świata” – spektakl, Teatr „DadaArt”
strefa dziecięca przy placu zabaw, Wyspa Młyńska

14.00 – 15.30
Ryczące Dwudziestki – koncert szantowy
Wyspa Młyńska

15.30 – 16.45
Cztery Refy – koncert szantowy
Wyspa Młyńska

16.45 – 17.00
Uroczyste przekazanie koła sterowego – Kapitan Maciej Sodkiewicz

17.00 – 18.00
Parada jednostek pływających
rzeka Brda;  trasa: Śluza Miejska – Trasa Uniwersytecka

18.00 – 20.00
Selfish Murphy (Rumunia) – koncert
Wyspa Młyńska

18.00 – 20.00
Spotkanie z Kapitanem – Maciej Sodkiewicz
Przystań Bydgoszcz

20.00 – 21.30
„USŁYSZEĆ TANIEC” – widowisko muzyczno-taneczne
amfiteatr Opery Nova

21.30 – 23.15
„ADAM SZTABA I GOŚCIE”
– koncert orkiestry z udziałem Justyny Steczkowskiej  i Kuby Badacha
Wyspa Młyńska

23.30
FAJERWERKI – pokaz jubileuszowy
Wyspa Młyńska

NIEDZIELA, 25 czerwca

12.00 – 18.00
„Wodny Park” – warsztaty dla najmłodszych
strefa dziecięca przy Placu Zabaw, Wyspa Młyńska

12.30 – 13.30
,,Od kałuży do oceanu” – zespół KLANG – koncert szantowy dla dzieci
Wyspa Młyńska

14.00 – 15.00
,,Wśród wichrów i burz” – zespół KLANG – koncert szantowy
Wyspa Młyńska

14.00 – 15.00
„Beczka śmiechu”– spektakl, Teatr na Walizkach
strefa dziecięca przy placu zabaw, Wyspa Młyńska

14.00 – 15.30
spotkanie z podróżnikiem:
Romuald Koperski „Wyprawa Atlantyk solo”
Przystań Bydgoszcz

15.00 – 16.00
WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY
rzeka Brda; trasa: Rybi Rynek – Wyspa Młyńska

16.00 – 17.30
spotkanie z podróżnikiem:
Zdzich Rabenda „Dmuchanym kajakiem przez Polskę”
Przystań Bydgoszcz

16.00 – 17.30
ROBERT JANOWSKI z zespołem – KONCERT PRZEBOJÓW
Wyspa Młyńska scena

 

18.00 – 19.30
KAREN EDWARDS & Eljazz Trio – koncert jazzowy
amfiteatr Opery Nova

ATRAKCJE DLA DZIECI

Warsztaty z pieczenia chleba
piątek, 15.00 – 19.00 – strefa dziecięca przy Młynach Rothera, Wyspa Młyńska

„Podróże dokoła świata” – spektakl dla dzieci, Teatr DadaArt
sobota, 14.00 – strefa dziecięca przy Placu Zabaw, Wyspa Młyńska

„Od kałuży do oceanu” – zespół KLANG – koncert dla dzieci
niedziela, 12.30 – Wyspa Młyńska

„Wodny Park”
– warsztaty „Podwodny świat”, wodne atelier fotograficzne, stanowisko do rywalizacji – budowa wodnych torów, sobota i niedziela, 12.00 – 18.00 – strefa dziecięca przy Placu Zabaw, Wyspa Młyńska

Warsztaty marynistyczne
sobota i niedziela, 12.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00 – strefa dziecięca przy Młynach Rothera, Wyspa Młyńska

Obóz harcerski, 34 Bydgoska Wodna Drużyna Harcerzy „Bryg”
– plenerowe warsztaty z węzłów żeglarskich
– wyrabianie bransoletek
– plenerowe gry zręcznościowo-siłowe: przeciąganie liny, rzucanie do celu balonami z wodą
– całodniowa projekcja bajek dla dzieci na ekranie 1 m x 2 m
sobota i niedziela, 12.00 – 18.00 – Ogród Japoński, Wyspa Młyńska

Mistrzowie balonowi
– balonowe figury związane z wodą, zwierzęta, rośliny i bohaterowie bajek
– kalambury balonowe,  balonowy „rekord Guinessa”
– balonowy koncert życzeń
niedziela, 12.00 – 18.00 – Wyspa Młyńska

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE

„Od spływu na Wiśle do projektu Emma” – seminarium, 23 czerwca, 15.00-18.00, Barka Lemara. Organizatorzy: Muzeum Kanału Bydgoskiego, Miejskie Centrum Kultury – Barka Lemara, Miasto Bydgoszcz

Bydgoska Noc Muzealna, 24 czerwca, 17.00 – 23.00 Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
PROGRAM BYDGOSKIEJ NOCY MUZEALNEJ
Jarmark Festiwalowy, 23 – 25 czerwca 2017 – Wyspa Młyńska
– stoiska handlowo-usługowe
– strefa gastronomiczna
– „Osada Rybacka” z pokazowym gotowaniem zupy rybnej w wielkim garze oraz warsztatami z wędzenia ryb – przy Młynach Rothera

Zwiedzanie i rejsy –  jednostki pływające: bocznokołowiec Gloria Mechanica  i galar św. Elżbieta.
Zwiedzanie: piątek, 15.00 – 19.00; sobota, 15.00 – 17.00, ; niedziela 13.00 – 15.00
Rejsy: sobota, 18.00 – 20.00; niedziela: 16.00 – 18.00
Przystanek Tramwaju Wodnego, Wyspa Młyńska

I Bydgoski Charytatywny Wyścig Kaczek
– piątek, 17.00 – rzeka Młynówka START – Kładka K. Klenczona META – Kładka Wenecji Bydgoskiej. Organizator: Klub ROTARY, Bydgoszcz, Stare Miasto

Zabawa pod Ferdeką w ramach Święta Szlaku – sobota, 18.00 Barka Lemara, Organizator – Miejskie Centrum Kultury

Poranek rodzinny na Barce – niedziela, 9.30 Barka Lemara. Organizator – Miejskie Centrum Kultury

II Bydgoska Kajakowa Masa Wodna 2017
– sobota, 15.00 – start: Bydgoszcz Opławiec http://www.kayakmania.pl/

„Przebudzenie Bydgoskiej Rzeźby” – nocna gra miejska. Organizator: Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego

Wystawy:

„10 lat Bydgoskiego Festiwalu Wodnego STER NA BYDGOSZCZ” – plenerowa wystawa fotograficzna – Wyspa Młyńska

„Flow” – plenerowa wystawa fotograficzna bydgoskiego fotografika Tymona Markowskiego promująca wystawę w ramach projektu o tym samym tytule  – Wyspa Młyńska

„Statki bydgoskiego akwenu wodnego” – wystawa Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego, Miejskie Centrum Kultury – Barka Lemara, Stowarzyszenie Centrum Kultury Belle Epoque. Otwarcie wystawy – piątek, 18.00

„Z widokiem na Brdę z Zatoką w tle” oraz „Dokąd płynie … po co i dlaczego ginie …” – wystawa poplenerowa, Restauracja „Zatoka” ul. Św. Floriana 6a, Bydgoszcz

„Water connects. Łączy nas woda” – wystawa zrealizowana we współpracy z miastami partnerskimi Bydgoszczy: Czerkasami (Ukraina), Kragujevcem (Serbia), Krzemieńczukiem (Ukraina), Mannheim (Niemcy), Ningbo (Chiny), Perth (Szkocja), Pitesti (Rumunia), Reggio Emilia (Włochy), Wilhelmshaven (Niemcy)

WSZYSTKIE ATRAKCJE I KONCERTY – WSTĘP WOLNY!